Ness 422 med Arne Gudda – Jeg tror det kommer til å bli verre
Politioverbetjent Arne Guddal (56) har jobbet over 30 år i politiet. Nå snakker han ut.
I denne samtalen med Ole Asbjørn Ness gir den erfarne innsatslederen fra Sør-Øst politidistrikt et sjeldent innblikk i utviklingen av kriminalitet i Norge – fra 90-tallet og frem til i dag.
– Det er en helt annen kriminalitet nå, sier Guddal.
Han beskriver hvordan kriminaliteten har blitt grovere, mer organisert og mer knyttet til kriminelle nettverk og narkotikaøkonomi. Samtidig peker han på en bekymringsfull utvikling blant unge gutter som rekrutteres inn i miljøene.
Guddal snakker også om:
hvordan ungdom rekrutteres til kriminalitet narkotikaøkonomien i norske byer hvorfor han er kritisk til ruspolitikken ressursmangel og utviklingen i politiet Kongsberg-saken og frykten for å gjøre feil erfaringene fra 22. juli– Jeg tror det kommer til å bli verre, sier han.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Ness
Ett tema, én gjest. Og den frittalende, løse kanonen Ole Asbjørn Ness. Forfatteren og komikeren hater tåkeprat, men elsker politikk og økonomi.
For annonsering: [email protected]
- Antall episoder: 439
- Siste episode: 2026-04-19
- Nyheter Daily News